Montaż i modernizacja wag

Jeżeli fundamenty i najazdy zostaną przygotowane z wyprzedzeniem, montaż wagi samochodowej potrwa jeden pełny dzień. Współpracujemy z zaprzyjaźnioną firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie i może dla Państwa fachowo przygotować obszar pod zamontowanie wagi. Jest to bardzo istotny etap, który znacząco wpływa na późniejszą eksploatację urządzenia. Precyzyjna, starannie wykonana konstrukcja i zgodny ze specyfikacją modelu montaż umożliwiają zniwelowanie ewentualnych awarii i usterek podczas późniejszego korzystania z wagi. Ważne jest aby nawierzchnia, na której planowany jest montaż, była płaska, posiadała odpowiednie odprowadzenie wody i nie była narażona na wystąpienie wibracji, gdyż są to czynniki, które w największym stopniu mogą mieć wpływ na uszkodzenie mechanizmu i zafałszowanie pomiarów.

Większa dokładność oraz niższe koszty eksploatacji sprawiają, że w wielu warsztatach i punktach usługowych starsze modele wag zastępowane są przez nowoczesne urządzenia elektroniczne. Modernizacja wagi mechanicznej na elektroniczną polega na wycięciu konstrukcji stalowej (dźwigni zdawczej, sanek, etc.), tak by pozostał jedynie pomost ważący. Wówczas na miejsce noży i kamieni instalowane są czujniki tensometryczne, które odbierają pomiar siły i przesyłają sygnał do miernika, umożliwiając odczyt wartości na wyświetlaczu.

W naszej ofercie posiadamy szeroki zakres podzespołów elektronicznych – od produkcji chińskiej, przez włoską, angielską, aż po niemiecką. Poszczególne modele różnią się miedzy sobą nie tylko jakością wykonania, a co za tym idzie także ceną, ale również parametrami i specyfiką działania. Przez lata działalności firmy zdążyliśmy dobrze poznać możliwości każdego z nich, w związku z czym zapewniamy doskonałe dopasowanie komponentów do Państwa potrzeb i możliwości.

Galeria