Na co zwrócić uwagę podczas kupna wagi samochodowej?

Niezależnie czy prowadzą Państwo niewielki warsztat czy duży zakład motoryzacyjny, zakup wagi samochodowej jest nieunikniony. Powinna ona wyróżniać się nie tylko odpowiednią legalizacją, ale również znakomitą jakością, aby mogła stanowić inwestycję na lata. W tym artykule przybliżamy, na co zwrócić uwagę podczas kupna wagi samochodowej. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również zwiększyć poziom satysfakcji pracowników z urządzenia oraz Klientów z poziomu świadczonych usług.

Typy urządzeń

Przed rozpoczęciem analizy poszczególnych aspektów niezbędne jest zrozumienie, jakiego rodzaju wagi samochodowe można spotkać na rynku. Wyróżnia się przede wszystkim typy ze względu na ich:

  • konstrukcję - najczęściej wykorzystuje się modele najazdowe,
  • zastosowaną nawierzchnię - np. betonową,
  • sposób działania - pomiar mechaniczny, elektroniczny czy może hybrydowy,
  • ruchomość - czy urządzenie można przenosić?

Czynniki, na które należy zwrócić szczególną uwagę

Większość wag samochodowych dostępnych na sprzedaż posiada ważną legalizację oraz jest wysokiej jakości - dlatego pomińmy te aspekty, skupiając się na pozostałych czynnikach:

  • gdzie będziemy korzystać z urządzenia (pod kątem warunków środowiskowych) - czy miejsce jest odpowiednio oświetlone? Czy można łatwo na nie wjechać i z niego wyjechać? Czy jest narażone na zróżnicowane warunki pogodowe?
  • wysokość kosztów eksploatacyjnych - czy urządzenie jest objęte serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym? Gdzie znajduje się najbliższy warsztat, który jest w stanie dokonać ewentualnych napraw? Ile wynoszą części zamienne?
  • gdzie będziemy korzystać z urządzenia (pod kątem nawierzchni) - czy podłoże jest stabilne i nie nasiąka wodą? Czy można wykonać na nim dedykowane odwierty?

Dlaczego aż tak istotna?

Najprościej ujmując, dokładne przeanalizowanie każdego wymienionego wyżej aspektu, jak i tych podstawowych (jak legalizacja, cena czy reputacja marki) pozwala w ostatecznym rozrachunku zaoszczędzić firmie pieniądze. Nie dotyczy to tylko pierwotnej inwestycji w urządzenie, ale również koszt napraw i wymiany części czy nawet problemów związanych ze spowolnieniem świadczenia usług w warsztacie, ze względu na nieprawidłowe działanie wagi samochodowej.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat wagi samochodowej oraz jej montażu.